Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2007,2:27 μ.μ.
ΟΥΕΦΑ: Οι αντίπαλοι του Αρη

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΜΠΑΓΕΡΝ 2-3

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Μπάγερν στον 6ο όμιλο του Κυπέλλου ΟΥΕΦΑ, όπου συμπεριλαμβάνεται και ο Αρης. Οι Βαυαροί που αγωνίστηκαν στο Βελιγράδι με σημαντικές απουσίες (χωρίς τα δύο μεγάλα αστέρια Ριμπερί και Τόνι), νίκησε 3-2 τον Ερυθρό Αστέρα σε ένα παιχνίδι που είχε εντυπωσιακό φινάλε. Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 16' με τον Κόρομαν, αλλά στο 20' ισοφάρισε ο Κλόζε. Στο 74' με μακρινό σουτ ο Μίλγιας έκανε το 2-1, για να φέρει το ματς πάλι στα ίσια ο Κλόζε στο 86'. Στο 91' αποβλήθηκε ο Μίλος Μπαγιάλιτσα, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο 17χρονος Τόνι Κρους έδωσε τη νίκη στη Μπάγερν

ΜΠΟΛΤΟΝ-ΜΠΡΑΓΚΑ 1-1

Στο Ρίμποκ, η Μπόλτον αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Μπράγκα. Ο αγώνας είχε λίγες φάσεις και όταν ο Ελ Χατζί Ντιούφ άνοιξε το σκορ στο 66' (Πέντε λεπτά νωρίτερα είχε περάσει ως αλλαγή), όλα έδειχναν ότι η Μπόλτον θα πάρει τη νίκη. Τελικά ένας άλλος αναπληρωματικός, ο Τζάιλσον, έκανε τη ζημιά για τους Αγγλους στο 87'. Ο αγώνας έγινε υπό το βλέμμα του νέου προπονητή της Μπόλτον Γκάρι Μέγκσον, ο οποίος άφησε τον πάγκο της Λέστερ και υπέγραψε συμβόλαιο για τα επόμενα δυόμισι χρόνια.